Umag - první letovisko Istrie

Kultura a významné tenisové turnaje

Umag je branou do Chorvatska, je místem pro rodiny s dětmi, díky nabídce ubytování v prázdninových resortech. Pláže jsou zde oblázkové a skalnaté, na mnoha místech je vstup do moře mělký. Romantické uličky města vás provedou různými obdobími dějin.

Umag město; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Nejvíce oblíbené jsou v Umagu resorty:

Sol Polynesia
Termíny a ceny Sol Polynesia

Stella Maris
Termíny a ceny Stella Maris

Sol Polynesia; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Poloostrov Istrie, na kterém se město a letovisko Umag nachází, se vzdáleně podobá vedlejší Itálii. Najdete zde dva Aquaparky, mnoho sportovních a zábavních atrakcí pro děti i písečné pláži a jídlo s italskými kořeny.

Pláže oblasti Umag

Pláž Kanova – Kemp Park Umag
V nádherné zátoce Karigador najdete tuto pláž Kaňová. Skalnaté pobřeží nabízí betonová plata a schodky do moře. Kolem pláže jsou sportovní a rekreační zařízení, restaurace a obchody. Část pláže je vyhrazena pro nudisty.
Oficiální stránky kempu v Umagu.

Camping Park Umag; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Pláž Kanegra
8 kilometrů severně od Umagu se nachází mírně se svažující oblázková pláž Kanegra. Patří na v této části k nejoblíbějším a najdete tu hlavně rodiny s dětmi. Stromy tu tvoří přirozený stín a část je i nudistická. KOlem pláže jsou sportovní zařízení a několik ubytovacích zařízení.
Možnost ubytování – Bungalovy Kanegra, Umag.

Pláž Kanegra; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Beach Sol Polynesia
Pláž a stejnojmenné apartmány s dvěma bazény najdete 3,5 kilometru severně od Umagu. Pro vstup do moře jsou zde betonové plata, což je na Istrii obvyklé, pobřeží je skalnatější.

Pláž Laguna Stella Maris
Velmi oblíbená pláž u resortu Stella Maris, obklopená borovicemi a různými volnočasovými aktivitami. Tato oblázková pláž je jen 3 kilometry od centra Umagu.

Pláž Laguna Stella Maris; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Pláž Katoro
Tady se bude líbit hlavně dětem. Pláž se nachází asi 500 metrů od starého města a jsou tu vodní skluzavky a dětské hřiště. Vybavená je pláž sprchami a šatnami.

Pláž Aurora
Tuto pláž najdete 2 kilometry od starého města u hotelu Sol Aurora. Na pláži si lze pronajmou slunečníky a léhátka a žije to tu i vodními sporty.

Nabídka ubytování v hotel Sol Aurora s all inclusive.

Pláž Aurora; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Pláž Savudrija
Pláž je berbariérová a najdete ji v nejzápadnějším místě Chorvatska. Oblázky vás i děti budou hladit po nohách. Na pláži je také restaurace, bar, sportovní zařízení. Je tu poměrně větrno a tak je to tu vyhledávané hlavně surfaři.

Vyhledávané ubytování v resortu Savudrija.

Aparmány Savudrija; Zdroj: ckvt.cz

Mohlo by vás zajímat...

  • Rabac -rodinná atmosféra menšího letoviska

    Rabac je malé, malebné letovisko na východě istrijského poloostrova a i když není tak velké jako jiná letoviska Istrie, nebudete o nic ochuzeni. Prostorné oblázkové pláže označeny Modrou vlajkou už sami o sobě zvou k dovolené.
  • Medulin je riviéra mnoha pláží

    Medulin, byl kdysi malou rybářskou vesnicí, nyní je to moderní turistické město v oblasti Istrie, kam se jezdí za čistým mořem a nádherně členitým pobřežím.
  • Poreč, nejnavštěvovanější město Istrie

    Poreč vám bude z letadla připadat stejný jako sousední letovisko Rovinj. Na dovolené si sami ověřte, co je na tom pravdy. Pláže jako všude na Istrii nabízí vysokou kvalitu a děti se určitě nebudou nudit v Dinoparku nebo na Motodromu.