Rabac -rodinná atmosféra menšího letoviska

Rabac leží na východní straně istrijského poloostrova, asi 40 km od města Pula. Dříve neznámá rybářská vesnice a dnes atraktivní turistická destinace.

Město Rabac; Zdroj: kroati.de

Majitelé barů, restaurací a apartmánů stále zlepšují a rozšiřují své služby a tak noční ospalou atmosféru na promenádě už zdaleka nehledejte.

Krajina je zde kopcovitá, porostlá bujnou zelení a končí zátokou u moře. Rabac je dobrá volba pro ty co chtějí strávit dovolenou v menším letovisku a mít na dlani vše co k dovolené patří.

Zdejší pláže vás nadchnou pro jejich čisté moře a oblázkové pláže, které jsou prostornější než ve větších městech.
Označení Modrou vlajkou zde mají hned čtyři: největší Maslenica, pak sv. Andrea, Laterna a Girandella. Oblázky jsou zde krásně hladké a přistup do moře je pozvolný.

Někdo dá přednost na Istrii letoviskům Poreč, Rovinj, Medulin nebo Pula.

Pláž Maslinica; Zdroj: kroati.de

Kromě nejstarších budov v Rabacu a kostela svatého Ondřeje, můžete navštívit několik památek, galerií a muzeí na kopci ležícím městě Labin. Dříve město kde se těžilo uhlí se nachází 5 km od Rabacu a během času se proměnilo v historické staré město, kde se konají četné akce. Ze zvonice svatého Justuse, máte krásný přehled a dovolí vám z výšky popřemýšlet kam pokračovat dál. Buď se vydáte dále po památkách – malé divadlo, muzeum, galerie nebo si dáte třeba oběd ve vyhlášené rybí restauraci Due Fratelli.

Labin; Zdroj: kroati.de

Mohlo by vás zajímat...

  • Umag - první letovisko Istrie

    Severní část Chorvatska je pro turisty velkým lákadlem. Jsou tu resorty pro rodiny s dětmi a díky skalnatému pobřeží krásná voda na koupání a šnorchlování.
  • Medulin je riviéra mnoha pláží

    Medulin, byl kdysi malou rybářskou vesnicí, nyní je to moderní turistické město v oblasti Istrie, kam se jezdí za čistým mořem a nádherně členitým pobřežím.
  • Poreč, nejnavštěvovanější město Istrie

    Poreč vám bude z letadla připadat stejný jako sousední letovisko Rovinj. Na dovolené si sami ověřte, co je na tom pravdy. Pláže jako všude na Istrii nabízí vysokou kvalitu a děti se určitě nebudou nudit v Dinoparku nebo na Motodromu.