Poreč, nejnavštěvovanější město Istrie

Poreč nabízí největší nabídku cestovního ruchu v Chorvatsku. Rozprostírá se od turistické vesnice Lanterna k ústí řeky do modré a zelené laguny. Poreč má mnoho dobře udržovaných pláží ve stínu borovic. Místní kyvadlovou lodní dopravou si zajeďte na pobřežní ostrůvek Sv. Nikola.

Vzdálenost z Brna je cca 670 km.

Aktuální nabídky ubytování v Poreči – apartmány, hotely

Město Poreč; Zdroj: istrien7.com

Staré městské jádro se nachází na malém poloostrově, který je oddělen od pevniny umělým kanálem. A největší světoznámou památkou chráněnou Unescem, je bazilika Sv. Eufrazia, která byla vystavěna v 6. století a stojí dodnes.

Basilika Euphrasius; Zdroj: istrien7.com

Sportovní Poreč

V obci jsou četné tenisové kurty, fitness centra a sportoviště pro všechny druhy sportů. Jízda na koni, vodní lyžování, bungee jumping, plachtění a potápění jsou jen některé sporty, které si zde můžete vyzkoušet. Házená je zde v kurzu a nejen pro ni je zde postavena nová víceúčelová sportovní hala Žatika.

Češi rádi využívají udržované trasy pro cyklisty. Najdete zde různou náročnost terénu.
Lahůdkou pro všechny dobrodruhy je cesta Parenzana, bývalá úzkokolejná železnice. Všechny materiály a mapy dostanete v porečské turistické kanceláři.

Kulturní akce

V průběhu roku se zde uskuteční mnoho akcí. Koncert vážné hudby (květen-září) v Eurphrasianě, jazzové večery v muzeu Lapidárium nebo malebné lidové slavnosti v nedalekém Tar a Funtaně. Nevím, jestli bar a s tím spojený alkohol je kultura, ale zdejší beach bar Tequilla je vyhlášený na celém Jadranu a patří k nejlepším.

Co dělat s dětmi? Nemusíte jen k moři a na zmrzlinu. Přečtěte si o aquaparcích, dinoparku, zoo a dalších atrakcích.

Pláž Borik; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Pláže v Poreči

V žebříčku nejlepších chorvatských pláží v oblasti Istrie a Kvarner se umístila na třetím místě pláž Lanterna ve stejnojmenném kempu Pláže je zde poseta jemnými oblázky, je označena Modrou vlajkou za čistotu vody a vybavenost pláže.
Ideální dovolená s dětmi a ubytování můžete zvolit třeba v apartmnánech, mobilhoumech nebo v kempu třeba s obytným vozem

Celý žebříček nejlepších pláží v oblasti Istrie.

Apatmány Lanterna,bazén; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Mohlo by vás zajímat...

  • Kemp, apartmány Lanterna v Poreči

    Apartmány Lanterna jsou po rekonstrukci, mají výbornou dostupnost do historického centra Poreče a nachází se v příjemné zeleni.
  • Rovinj - nejvíce fotografované město Jadranu

    Pokud se vydáte strávit dovolenou v Rovinji, nebudete litovat, dál na jih není třeba pokračovat. Zde naleznete velké množství pláží, atraktivních míst ke shlédnutí a večerní život.
  • Seznam francouzských památek UNESCO

    Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ne světě. Turisty lákají vyhlášená vína, skvělá kuchyně, Azurové pobřeží a více než 30 památek zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO.