Crikvenica - menší letovisko, o to větší zábava

Písečná pláž v Chorvatsku

Jen po pouhých 6 hodinách jízdy z České republiky se dostanete do nejpopulárnějšího turistického letoviska Kvarnerského zálivu – Crikvenica. Jedním z důvodů pro to tvrzení, je také jeho dva kilometry dlouhá pláž.

Crikvenica; Zdroj:riviera­crikvenica.com

Dlouhá turistická tradice postupně tvarovala ráz tohoto letoviska, vkus a šarm můžete cítit na každém kroku. A k tomu všemu si přidejte denně: čisté moře, čerstvý vzduch a nádherné pláže, bezpočet sportovních a rekreačních příležitostí, to jsou ingredience namíchaného koktejlu, které tvoří oblíbené turistické letovisko Crikvenica.

V oblasti Kvarner je oblíbený ostrov Krk a Rab.

Zlatým hřebem je městská písečná plážModrou vlajkou Gradska plaza. Pokud budete hledat osamělé pláže, ty se nacházejí také podél cesty, která vede ke Kačjaku.

Přečtěte si článek, kde jsou písečné pláže v Chorvatsku.

Crikvenica; Zdroj:riviera­crikvenica.com

Crikvenica je synonymem pro rodinnou dovolenou – pro rodiny s dětmi nabízí pozvolný vstup do moře, tobogány, sportovní vyžití, sprchy se sladkou vodou, WC, občerstvení. Při procházce po promenádě, vás příjemně překvapí vysázené palmy, lavičky, restaurace a kavárny s pravou přímořskou atmosférou všech cenových relací.

Narazíte zcela jistě na Palace Hotel Therapia, dnes už pohádkový zámek v nádherném parku. A kdo má peníze, může zde strávit nádherné dny a chodit po cestách, po kterých před mnoha desetiletími kráčeli členové evropské šlechty.

Večer už zábava a ruch nabírá na síle, a pravý noční život s bary a diskotékami se kumuluje kolem náměstí Stjepana Radice.

Crikvenica zrovna není moc „apartmánové“ místo. Myšleno je to, že je lépe si zařídit ubytování dopředu. V sezóně se zde apartmán hledá těžko a není jich mnoho. Pokud chcete být blízko pláže a v centru, v tom případě je lepší si rezervovat hotel.
Oblíbený je 3* hotel Esplanade, který je přímo u pláže a máte tak blízko jak moře, tak centrum.

Městská písečná pláž; Zdroj: rivieracrikve­nica.com

V průběhu léta se zde koná několik závodů plachetnic (regaty), různá sportovní utkání, závody a soutěže. Na nedalekém jezeře Tribalj se koná závod v orientačním potápění, započítávané do mistrovství světa. Na svátek Nanebevzetí Pany Marie – 15. srpna, Den města, se každoročně koná mezinárodní plavecký maraton. Trasa závodu vede ze Šila na ostrově Krk do Crikvenice a je dlouhá 3800 m.

Pokud budete chtít sportovat sami a zrovna nevlastníte loď na závody, najdete zde několik tenisových kurtů, fotbalové hřiště, plážový volejbal nebo se pobavíte jízdou na banánu po moři.

Atrakcí je velké crikvenické Akvárium. Ve 20 nádržích a akváriích uvidíte ryby z Jadranu, ale i tropických moří (Havaj, Indonésie ap.), jsou mezi nimi i Piraně.

Promenáda Crikvenica; Zdroj: rivieracrikve­nica.com

Podél riviéry Crikvenica jsou některé zajímavosti, které byste mohli navštívit během vašeho pobytu. Z kostelů je to renesančně- barokní kostel sv. Antonína nebo nejstarší kostel – Nanebevzetí Pany Marie, který tvoří s bývalým klášterem Pauline staré město.

Při procházce Stjepan Radic parku, můžete obdivovat sluneční hodiny a starou meteorologickou stanici. Pro výhled si vyšlápněte na kopec Kalvarija nebo navštivte olivový mlýn Tos.

Mohlo by vás zajímat...