Lumbarda - klidná dovolená na písečných plážích

Malé pobřežní letovisko a přístav leží asi 8 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Korčula. Na zdejších písečných půdách se pěstuje vinná réva, ze které se vyrábí známé bílé víno Grk. Nádherné panorama vinic a pomerančovníků dotváří pohled na sousední poloostrov Pelješac a hory.

Lumbarda; Zdroj: lumbarda.hr

Kromě zajímavého historického dědictví nabízí Lumbarda bohatou kulturní tradici. Lidové písně, zvyky a tance jsou zde pečlivě zachovány.

Lumbarda je vyhledávaná hlavně díky krásné písečné pláži a několika dalším zátokám v okolí. Ani v hlavní sezóně zde není hlava na hlavě. Jedna z nich se nachází přímo u hotelu Lumbarda. Další dvě východně od města. Apartmány zde nabízí ubytování bez bazénu, není jich zde velké množství, doporučuji rezervaci dopředu.

Nejznámější písečná pláž na jihu – Vela Pržina, nabízí velmi mělkou vodu a je tím pádem vhodná pro rodiny s dětmi. Severovýchodně je pláž Bilin žal. Tato pláž je písečná a obklopená kamennou zdí, která nabízí v pozdních odpoledních hodinách stín. Třetí písečnou pláží je menší pláž Tatinje.

Na severu, u majáku, najdete další krásnou oblázkovou pláž s bílými vápencovými skalami. Je zde větrno, a tak kol kolem se to hemží surfaři.

Písečná pláž Bilin Žal; Zdroj: lumbarda.hr

Pokud budete zvažovat, kam do restaurace a co si dát, doporučuji pizzu přímo pod hotelem Borik, je opravdu vynikající. Když se vydáte asi 100 metrů od pizzerie je tu restaurace trochu dražší, ale jídlo nemá chybu. Nicméně největší zážitek budete mít v restauraci a vinici Zure, kde si dejte lahodné červené a bílé víno v ceně 30 kun za litr.

Zábavu, jako diskotéky a taneční bary zde nenajdete. Za těmi si zajeďte do nedalekého hlavního města ostrova. Nově vás uvítá například Boogie Jungle Club.

Další oblíbené místo na ostrově Korčula je Vela Luka – záliv pro klidnou dovolenou.

Hotel Borik; Zdroj: lumbarda.hr

Mohlo by vás zajímat...

  • Ostrov Korčula

    Tento ostrov by byla velká škoda minout. Už při připlouvání trajektem uvidíte krásu bílých pláží a v přístavu si pak pochutnáte na místní rybě, kterých je v místních vodách hojně.
  • Vela Luka - záliv pro klidnou dovolenou

    Ať zavítáte do jakékoliv části ostrova Korčula, uvítá vás krásně čisté moře a mnoho míst ke koupání. Klid ostrova i místa Vela Luka vám nažene plno energie do žil.
  • Ostrov Rab - černá historie a zářivá současnost

    Krásně členitý ostrov s písečnou pláží vhodnou pro děti. Rab je ostrov s mnoha letovisky, historickým městem a pravou letní atmosférou.