Medulin je riviéra mnoha pláží

Letovisko na istrijském poloostrově s písečnou pláží

Medulin, byl v Chorvatsku kdysi malou rybářskou vesnicí, nyní je to moderní turistické město v oblasti Istrie, kam se jezdí za čistým mořem a nádherně členitým pobřežím. Městečko je asi 10 kilometrů od většího a známějšího města Pula a tvoří spolu s Pomer, Banjolenear a Premantura populární Medulinskou riviéru.

Hotel Belvedere, Medulin ; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Je tu pravá chorvatská dovolená. Rušná promenáda s restauracemi, bary a kavárnami vám bude dalším příjemným relaxem po strávení dne na pláži. Nejoblíbenější písečná pláž Bijeca je asi 1 kilometr dlouhá, mírně se svažující. Ale i sousední pláže a zátoky jsou stejně populární a navštěvované.

Levné Apartmány Medulin

Písečná pláž Bijeca; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Na Medulinské riviéře jsou všechny druhy pláží a většina z nich je vybavena sprchami a lehátky k pronájmu. Najdete zde i nudistickou pláž v kempu Kazela a nebo je fajn si zajet lodním taxíkem vykopat na nedaleký ostrov Levan.

Pokud cestujete se psem, je tu pro pejsky oficiální pláž, která je označená a několik divokých, které nejsou oficiální, ale pokud je pes vychovaný a poslouchá nikdo vás z nich nevyhodí.

I v Medulinu už najdete širokou škálu sportovních a rekreačních aktivit a animační programy. V restauracích vás čekají speciality jako černé rizoto, krabí salát, chutné Fuzi a samozřejmě slavné lanýže, které na tomto místě stojí za to ochutnat.

Ostrovy v okolí; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Co se týče historie, nabízí Medulin několik zajímavých památek, které můžete během dovolené navštívit. V zálivu na poloostrově se nachází archeologické naleziště Vizula, pozůstatky starého hradiště. A svědčí tak o raném osídlení oblasti Římany. Další zajímavostí je kostel Medulin, pevnost na kopci – Vrcevan, socha sv. Petra a pozůstatky římského hřbitova v blízkosti hotelu Arcus.

Medulinská riviéra – Banjole; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Pro milovníky potápění jsou zde v nabídce tři potápěčské centra a v sousedním městě Banjole lze doporučit potápěčské centrum Indije. Dobré podmínky jsou tu i pro surfaře. Absolvovat zde můžete kurzy nebo si jen půjčit vybavení.

Sportu jako je cyklistika, jsou tu také nakloněni a podél riviéry až do sousední Puly je asi 9 oficiálních cyklistických tras. Bavit se s dětmi můžete v Lunaparku a Family parku.

Během sezóny se tu koná nepřetržitě mnoho festivalů, koncertů a sportovních akcí. Nejvíce populární je festival – Noc Medulin, který spadá na poslední červencový víkend a koná se každý rok. Zatancovat si a užít si noční život můžete ve třech klubech, na několika tanečních terasách. Pro starší generaci je připravená taneční terasa Evropa a terasa hotelu Belvedere.

Salat z mořského pavouka; Zdroj: istrien7.com

Mohlo by vás zajímat...

  • Umag - první letovisko Istrie

    Severní část Chorvatska je pro turisty velkým lákadlem. Jsou tu resorty pro rodiny s dětmi a díky skalnatému pobřeží krásná voda na koupání a šnorchlování.
  • Rabac -rodinná atmosféra menšího letoviska

    Rabac je malé, malebné letovisko na východě istrijského poloostrova a i když není tak velké jako jiná letoviska Istrie, nebudete o nic ochuzeni. Prostorné oblázkové pláže označeny Modrou vlajkou už sami o sobě zvou k dovolené.
  • Poreč, nejnavštěvovanější město Istrie

    Poreč vám bude z letadla připadat stejný jako sousední letovisko Rovinj. Na dovolené si sami ověřte, co je na tom pravdy. Pláže jako všude na Istrii nabízí vysokou kvalitu a děti se určitě nebudou nudit v Dinoparku nebo na Motodromu.