Baška Voda - sem se lidé vracejí

Nádherný kontrast pohoří Biokovo a pláží s bílými oblázky

Krásné letovisko Baška Voda se nachází asi 50 kilometrů jižně od Splitu na Makarské riviéře. Rámované majestátní pohoří Biokovo a dlouhé bílé oblázkové pláže, tímto se Baška Voda řadí mezi nejoblíbenější turistické destinace v Dalmácii.

Baška Voda; Zdroj: baskavoda.hr

Jaké jsou teploty vzduchu a vody v Chorvatsku?

Mezi zajímavosti, které můžete v letovisku navštívit se řadí Kostel sv.Nikola a jeho socha. Socha je v přístavu a kostel v centru obce, s novou zvonicí a presbytářem. Dále můžete obdivovat soukromou sbírku v muzeu mušlí, nebo se posunete v čase a půjdete se podívat na archeologickou sbírku z kopce Grandina a z městečka Baška Voda.

Vyberte si dovolenou v Chorvatsku třeba podle nejčistšího moře.

Pláž Nikolina; Zdroj: baskavoda.hr

Nábřeží Riva, lemované palmami, je živé centrum a nejpopulárnější je zde městská pláž Nikolina. Mírně se svažující oblázková pláž je vyhledávaná rodinami s dětmi a určitě i pro své označení Modrou vlajkou. Na severní pláži je i dětské hřiště.

Na téměř všech plážích jsou velké borovice, které poskytují stín. Všude kde se pronajímají lehátka a slunečníky jsou pláže vybaveny sprchami. Pro nudistky je vyhrazena nudistická pláž Oseka, jižně od letoviska. I zde jsou sprchy, plus bar a kavárna.

O občerstvení je dostatečně postaráno na každé pláži. Najdete zde plážové bary, kavárny a restaurace. Pokud přijedete autem, zaparkujete pohodlně na velkém parkovišti u přístavu.
Nejpopulárnější restaurace a ty i doporučuji, jsou restaurace Král (Iza Palaca 3 – v hotelu Chorvatska), restaurace Tamarillo (Kralja Petra Krešimira IV) a taverna Biston, 2 km od Bast. Ještě stojí za návštěvu restaurace Panorama v Topici, kde vám s místní specialitami nabízí i fenomenální výhled.

Severně od centra se nachází několik hotelů a u pobřeží velký počet apartmánů. Asi jeden kilometr jižně od centra města se nachází kemp Baško Polje. Zde se dají pronajmout bungalovy.

Muzeum Mušlí; Zdroj: baskavoda.hr

Pro milovníky pěší turistiky a horské turisty, je výzvou pohoří Biokovo, které se zvedá přímo za Baškou Vodou. Přírodní park nabízí nádherné turistické stezky s vyhlídkami. A pro cyklisty je zde na 60 kilometrů dlouhé riviéře bezpočet tras. V turistických informačních centrech si mapy můžete vyptat. Ale i podél pobřeží jsou krásné pěší túry, např. z Bašky Vody do Brely.

Pokud chcete prozkoumat noční život letoviska, doporučuji disco Oseka, Beach Club Apollo a Viento Beach Bar. Více klubů a diskoték se pak nachází ve městě Makarska a Split.

S nákupy není problém. Je zde několik supermarketů pro každodenní potřeby, řezník a několik pekáren.

Pohoří Biokovo; Zdroj: baskavoda.hr

Mohlo by vás zajímat...